Niezbędnik odpieluchowania

Jeśli chcesz, by nauka była jak najmniej stresująca dla Ciebie i Twojego dziecka, upewnij się, że masz niezbędne narzędzia nim rozpoczniesz odpieluchowanie.

 DWA NOCNIKI

Posiadanie dwóch identycznych nocników, jednego na piętrze, drugiego na parterze lub jednego z nich w aucie, oznacza, że maluch nie musi wybierać „ulubionego” i odmawiać użycia drugiego. Unikaj skomplikowanych wzorów i wybierz nocnik, który ma z przodu osłonę, która zapobiega rozbryzgom.

 NOCNIK PODRÓŻNY

Oszczędź sobie zamieszania i kłopotów w trasie i zainwestuj w nocnik podróżny, np. składany Potette który jest dodatkowo wyposażony w torbę do transportu, którą łatwo i higienicznie przewieziesz razem z bagażem lub w wózku.

 NAKŁADKA NA TOALETĘ

Specjalnie zaprojektowana nakładka umieszczana w muszli lub na desce sedesowej ułatwi rozpoczęcie korzystania z toalety. Wybierz model z uchwytami, które ułatwią dziecku utrzymanie równowagi. Składany nocnik Potette z łatwością zmienisz w taką właśnie nakładkę.

 MATA OCHRONNA

Mata ochronna uchroni fotelik samochodowy lub wózek przed przykrymi wypadkami.

 PIELUCHOMAJTKI

Kup kilkanaście par i nie przejmuj się przykrymi wypadkami. Najlepiej wybierz rozmiar o 1 większy, aby łatwiej było je zakładać i ściągać.

 KARTA NAGRÓD

Poniżej znajdziesz specjalną kartę, dzięki której możesz zachęcać dziecko do korzystania z nocnika i nagradzać sukcesy.

 STOŁEK

Umieszczony w łazience ułatwi dziecku umycie rąk, a później dosięgnięcie do toalety. Oparcie stóp na stołku znacznie ułatwia dziecku zrobienie kupki. Jeśli nie może dosięgnąć nogami do podłogi, nie ma oparcia i jest mu znacznie trudniej się wypróżnić.

 PODGUMOWANE PRZEŚCIERADŁO

Umieszczane pod zwykłym prześcieradłem, aby uchronić materac przed nocnymi wypadkami.

 

Pobierz bezpłatne karty nagród:


Zobacz też:Pozytywne motywowanie w czasie odpieluchowaniaOdpieluchowanie chłopców a dziewczynek